Hlavní navigace

Sport 5 oslavil první narozeniny

4. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 5. 2009

Přesně před dvěma dny tomu byl rok, kdy zahájila vysílání první tuzemská televize zaměřená výhradně na motoristický sport a motorismus – Sport 5. V současné době má možnost sledovat v České a Slovenské republice tento program více než 380 tisíc domácností, tzn. teoreticky přes jeden milion diváků.

KL-nominace

Za tuto dobu se podařilo odvysílat přibližně 269 hodin přímých přenosů ze světových okruhů, vyrobit 35 dílů vlastního diskuzního pořadu O čem se mluví a připravit celou řadu českých verzí pořadů a magazínů mapujících historii i současnost motorismu a motoristického sportu. V příštím roce chceme v tomto trendu pokračovat, prioritou zůstává zajištění přímých přenosů z atraktivních závodních sérií a výroba dalších exkluzivních pořadů, uvedl na svém webu kanál.

K prvním narozeninám si SPORT 5 předsevzal spuštění pravidelného zpravodajského pořadu vlastní výroby Sport 5 Report, rekapitulujícího dění v motoristickém sportu a motorismu za uplynulý týden. Jeho premiéra se na televizních obrazovkách odehraje již 12. května. Daří se nám také poskytovat aktuální zpravodajství a informace k disciplínám, které televize Sport 5 vysílá, a to na internetových stránkách www.sport5.cz, konstatoval ředitel stanice a bývalý šéf tehdejší Galaxie sport Jiří Hojgr.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.