Hlavní navigace

Sport 5 prozatím neuvažuje o odchodu z multiplexu 3 ve středních Čechách

Lukáš Polák

„Spolupráce s Českými Radiokomunikacemi se zatím v žádném rozsahu nijak nemění,“ sdělil DigiZone.cz ředitel televize Martin Šlechta, která v této síti šíří signál ze Žižkova a Cukráku.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tematická televize Sport 5, která je kromě nabídky placených služeb dostupná i jako součást pozemního digitálního vysílání, neuvažuje o odchodu z multiplexu 3 Českých Radiokomunikací. Serveru DigiZone.cz to sdělil Martin Šlechta, ředitel společnosti Sport 5, která stejnojmennou stanici provozuje. Naše redakce se Šlechty na tuto otázku zeptala proto, jelikož zmíněný operátor zvažuje v budoucnu možnost rozšíření své Regionální sítě 8, která pokrývá většinou krajská města, i na lokality Cukrák a Votice. Tematická televize ale vysílá v současné době v obou multiplexech a pokrytí by se tak dublovalo.

PRsummit tip prvni

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 8 startuje z Veselského kopce na Moravě, v záloze jsou i Cukrák a Votice

Sport 5 neuvažuje nad odchodem z multiplexu 3 a spolupráce s Českými Radiokomunikacemi se zatím v žádném rozsahu nijak nemění, sdělil DigiZone.cz Šlechta. Rozšíření Regionální sítě 8 zůstává v tuto chvíli prozatím v teoretické rovině. Operátor sice v nedávné době od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) kmitočty pro dokrytí středních Čech z Cukráku a Votic získal, oba vysílače by měly výkon 5 kW, nicméně jeho zástupci uvedli, že by z těchto lokalit spustil signál pouze tehdy, bude-li to dávat ekonomický smysl. Posledním nově spuštěným vysílačem sítě je tak Veselský kopec nedaleko Nového Jičína.