Hlavní navigace

SportStream.cz: nový český videoportál

19. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vypadá to, že se se sportovním videem na českém Internetu roztrhl pytel. Po fotbalových a olympijských přenosech České televize nyní přichází nový český server SportStream.cz. Ten chce uživatelům nabízet krátká videa zachycující nejlepší sportovní okamžiky z prestižních fotbalových soutěží jako je anglická Premier League či italská Serie A. Divákům jsou slibovany sestřihy z jednotlivých utkání v délce od třiceti sekund do dvou minut, pětiminutové shrnutí celého kola, výběry nejhezčích gólů a…

Vypadá to, že se se sportovním videem na českém Internetu roztrhl pytel. Po fotbalových a olympijských přenosech České televize nyní přichází nový český server SportStream.cz. Ten chce uživatelům nabízet krátká videa zachycující nejlepší sportovní okamžiky z prestižních fotbalových soutěží jako je anglická Premier League či italská Serie A. Divákům jsou slibovany sestřihy z jednotlivých utkání v délce od třiceti sekund do dvou minut, pětiminutové shrnutí celého kola, výběry nejhezčích gólů a brankářských zákroků týdne.

cif 24 - early cena - média

Vedle fotbalu se však SportStream.cz chce zaměřit také sestřihy z tenisu (ATP Tour i WTA Tour), golfu (European PGA Golf Tour) a motoristických závodů (Moto GP, A1 GP, RedBull X Fighters). Podobné sestřihy si často nahrávají na tradiční servery pro sdílení videa i řadoví uživatelé, jenže třeba YouTube je kvůli porušování autorských práv bez milosti maže. Sestřihy na SportStream.cz doplní zpravodajství stanice Sports News Television, které bude možné sledovat v angličtině až pětkrát za den.

Na českém Internetu zatím nejvíce sportovních videí nabízí servery České televize Fotbalživě.cz a Hokejživě.cz nebo webové stránky jednotlivých např. fotbalových klubů. Ovšem zatím co zmíněné servery mají video spíše jako doplněk textu, SportStream.cz vychází výhradně z videa. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).