Hlavní navigace

Spotify je v ČR dostupné i pro rádia Squeezebox, ale jen s prémiovým účtem

11. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Několik týdnů po vstupu streamingové hudební služby Spotify na českou internetovou scénu došlo na její zpřístupnění pro chytrá rádia Logitech Squeezebox.

Čeští uživatelé mohou poslouchat hudbu z nabídky streamingové služby Spotify už i prostřednictvím chytrých rádií Logitech Squeezebox. Nelze se však přihlašovat přes Facebook a nezbytný je prémiový účet, za který si Spotify účtuje měsíčně 5,99 €. S ním lze také stahovat hudbu pro pozdější poslech offline například při cestování s mobilem či tabletem.

Spotify je teprve druhou službou svého typu, která je dostupná českým uživatelům zařízení Logitech Squeezebox alias Logitech SmartRadio. Tou první se již v lednu 2012 stal francouzský Deezer. Zatímco Spotify nabízí přibližně 20 milionů skladeb, konkurenční Deezer jich má ve své nabídce okolo 30 milionů.

KL24

Další zajímavou službou dostupnou českým uživatelům chytrých rádií švýcarské značky Logitech je agregátor internetových rádií ShoutCast. Dříve byla k dispozici také poměrně populární služba Last.fm, ale ta od počátku minulého roku na většině trhů funguje již jen jako hudebně orientovaná sociální síť bez personalizovaného streamingu.

Logitech Squeezebox Red

Podle neoficiálních údajů mají chytrá rádia Logitech Squeezebox v České republice přes sto tisíc uživatelů. Toto číslo ale zkresluje skutečnost, že někteří uživatelé jich vlastní více pro stereofonní poslech. Dvě zařízení se totiž dají propojit, aby synchronně přehrávala stejný obsah jako výkonné stereo. Navíc mohou fungovat i v sérii jako hudební multi-room řešení.

Používáte některou či některé z následujících streamingových služeb?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).