Hlavní navigace

Spotify je v ČR dostupné i pro rádia Squeezebox, ale jen s prémiovým účtem

Jiří Macich ml.

Několik týdnů po vstupu streamingové hudební služby Spotify na českou internetovou scénu došlo na její zpřístupnění pro chytrá rádia Logitech Squeezebox.

Čeští uživatelé mohou poslouchat hudbu z nabídky streamingové služby Spotify už i prostřednictvím chytrých rádií Logitech Squeezebox. Nelze se však přihlašovat přes Facebook a nezbytný je prémiový účet, za který si Spotify účtuje měsíčně 5,99 €. S ním lze také stahovat hudbu pro pozdější poslech offline například při cestování s mobilem či tabletem.

Spotify je teprve druhou službou svého typu, která je dostupná českým uživatelům zařízení Logitech Squeezebox alias Logitech SmartRadio. Tou první se již v lednu 2012 stal francouzský Deezer. Zatímco Spotify nabízí přibližně 20 milionů skladeb, konkurenční Deezer jich má ve své nabídce okolo 30 milionů.

Marcom

Další zajímavou službou dostupnou českým uživatelům chytrých rádií švýcarské značky Logitech je agregátor internetových rádií ShoutCast. Dříve byla k dispozici také poměrně populární služba Last.fm, ale ta od počátku minulého roku na většině trhů funguje již jen jako hudebně orientovaná sociální síť bez personalizovaného streamingu.

Logitech Squeezebox Red

Podle neoficiálních údajů mají chytrá rádia Logitech Squeezebox v České republice přes sto tisíc uživatelů. Toto číslo ale zkresluje skutečnost, že někteří uživatelé jich vlastní více pro stereofonní poslech. Dvě zařízení se totiž dají propojit, aby synchronně přehrávala stejný obsah jako výkonné stereo. Navíc mohou fungovat i v sérii jako hudební multi-room řešení.

Anketa

Používáte některou či některé z následujících streamingových služeb?

Našli jste v článku chybu?
11. 2. 2014 21:42

Je chvályhodné, že se i pro ukončený produkt rozšiřuje nabídka služeb. Z toho by si mnozí výrobci mobilů mohli vzít příklad. Tam často končí podpora s uvedením nového modelu... a někdy ještě dřív. ;-)

Stejně by mě zajímalo, proč byl Squeezebox ukončený, podle ohlasů na fórech to byl oblíbený produkt. Já sám bych ho nejspíš koupil, kdyby to v době rozhodování ještě šlo. Místo toho mám teď Sonos.

7. 4. 2014 23:49
boom (neregistrovaný)

squeezebox urcite zarizli kvůli kloudovemu poblouzneni managoru logitechu. všechno se bude streamovat, kdo by chtěl mit doma vlastní archiv, je vlastne zpatecnik. kvůli každému uprdnuti se clovek musí nekde registrovat a pro každý pristup na lokalni domaci NAS musí mit zrizen galakticky ucet a funkcni satelitni spojeni minimalne s marsem. je to videt i na tom jejich squeezebox kontroleru pro ipad. když nahodou bude vypadek internetu, tak to clovek ani nespusti, ikdyz ma plne funkcni domaci sit..…