Hlavní navigace

Stanice HE TV pro arabskou menšinu v Česku získala satelitní licenci

2. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 12. 2009

Na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získala licenci pro provozování televizního vysílání prostřednictvím satelitu společnost HE TV. Ta má zájem o šíření stejnojmenného kanálu, a to na období dvanácti let. Jak uvedla pro server DigiZone.cz předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová, mělo by jít o nekódovaný multikulturní kanál zaměřený na arabskou menšinu v České republice.

Z Obchodního rejstříku vyplývá, že za společností HE TV stojí Mohamad Abbas a Pavel Doležal. Firma má sídlo v Brně-Líšni na ulici Podruhova 2689/3. První jmenovaný přímo na dané adrese bydlí. Podle serveru Parabola.cz půjde o stanici, která nabídne zábavní pořady, aktuální publicistiku nebo dramatickou tvorbu. Vysílat by měla prostřednictvím satelitu Badr z pozice 26 st. východně. Co se týká pokrytí, to by mělo zasahovat kromě Evropy také některé země v Africe a Asii.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.