Hlavní navigace

Bývalý šéf publicistiky na Nově Brunclík mluvčím ministerstva kultury

13. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 7. 2010

Stanislav Brunclík, bývalý šéfredaktor publicistiky na televizi Nova a moderátor pořadu Střepiny, bude novým mluvčím ministerstva kultury. Podle Hospodářských novin obdržel nabídku od budoucího šéfa resortu Jiřího Bessera (TOP 09), dosavadního starosty Berouna. Brunclík, jehož Nova propustila přede dvěma měsíci v rámci restrukturalizace sekce zpravodajství a publicistiky, listu informaci potvrdil.

K TÉMATU: Nova začleňuje Mediafax do své struktury, končí šéf publicistiky Brunclík

Post tiskového mluvčího Jiřího Bessera jsem přijal mimo jiné proto, že si vážím jeho názorů i obětavé letité práce coby starosty Berouna, uvedl Brunclík, který na Nově skončil začátkem května. Několik dní po něm televize propustila i šéfredaktora zpravodajství Petra Mrzenu a obě funkce zrušila. Důvodem byly personální změny po začlenění tiskové agentury Mediafax do struktury televize Nova.

ČTĚTE TAKÉ: Nova zrušila funkce šéfredaktorů zpravodajství a publicistiky. Šet­ří

Mediafax Nova koupila od svého nejvyššího šéfa, prezidenta a generálního ředitele skupiny CME Adriana Sarbu, letos v lednu za symbolické jedno euro. Vysoce ztrátový podnik se 120 zaměstnanci se přesunul do televize Nova, kde se měl sloučit s tamní redakcí zpravodajství a internetu. V době vrcholící ekonomické krize bylo jasné, že tolik zaměstnanců zpravodajství si Nova nebude moci dovolit.

ebf - tip - debata

NÁZOR: Mohla Nova nekoupit Mediafax?

Nové angažmá si vedle Brunclíka již našel i Petr Mrzena. Stal se stálým zpravodajem soukromé zpravodajské televize Z1 v Bruselu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).