Hlavní navigace

Startuje módní kanál FTV HD, ale zatím ne v Česku

15. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 10. 2008

Francouzský módní kanál Fashion TV, který je známý také tuzemským divákům např. ze satelitní platformy Digi TV, zahájí v některých zemích vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Bohužel však mezi těmito státy chybí Česká republika. Půjde především o země v Asii, Austrálii, Africe a na Blízkém Východě. S expanzí se počítá také do některých částí Evropy, a to prostřednictvím satelitu Thaicom 5. Ten je však pro svou parkovací pozici 78.5 st. vých. pro místního diváka značně neetraktivní. Určitou nadějí je skutečnost, že po expanzi do České republiky, kterou kanál připravuje, by se mohl objevit v některých kabelových a IPTV sítích.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Módní kanál Fashion TV míří do Česka a na Slovensko

FTV HD přichystá divákům nejen lepší kvalitu obrazu a zvuku, ale také nové pořady “high lifestyle” a “high fashion”. Samotný kanál se prezentuje jako největší módní médium na světě a vysílá od roku 1997. Diváci už mají v současné době v některých zemích možnost vidět každou sezonu naživo více než 20 módních přehlídek v HD kvalitě. Začátek vysílaní FTV HD bude oficiálně slavnostně odstartován na palubě jachty Black f.diamond, která v těchto dnech kotví v Cannes.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.