Hlavní navigace

Startuje on-line kino Ivio, konkurenci chce drtit filmy a seriály zdarma

13. 3. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Služba bude bezplatně dostupná v horizontu týdnů také pro majitelé mobilních zařízení s OS Apple, a později také Android. Počítá i s expanzí do smart TV.

On-line videoportál Ivio, za nímž stojí společnost Home Classic Entertainment, bude sázet především na fakt, že ve své základní variantě bude dostupný zcela zdarma. Na dnešním setkání s novináři to uvedli zástupci filmového distributora. V první fázi se bude jednat o více než pět set filmů doplněných o reklamu v podobě, z jaké ji znají diváci z televizních obrazovek, a to napříč všemi žánry. Díky licencím a podobně nebude videopůjčovna nabízet bezplatně všechny tituly. Atraktivnější snímky a seriály budou zařazeny do sekce Premium. Příprava na spuštění služby Ivio trvala přibližně rok.

K TÉMATU: Vznikla česká obdoba videoportálu Netflix, Ivio bude konkurovat Voyu a Topfunu

Ivio chce nabídnout také tituly, ke kterým se nebylo možné u nás dostat. Má jít o hozenou rukavici pirátům. Firma chce ukázat, že on-line zábavu jde dělat i legálně a jinak. Pro mě jde o vyústění aktivit, kdy jsem se snažil ze své pozice šířit různou osvětu. Cítil jsem, že kinematografie je na nějakém rozcestí, kdy se k této cestě musí postavit. Neexistoval tu žádný silný hráč, který by byl schopný nabídnout obsah on-line a už dlouho jsem se poohlížel po aktivitě, které bych mohl pomoci. Měl jsem pocit, že Ivio je právě tím produktem, konstatoval herec Jiří Mádl.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Videopůjčovna Topfun chce zákazníkům nabídnout dokumenty a trailery v Ultra HD

V první fázi je on-line kino Ivio dostupné pouze prostřednictvím webového rozhraní, to se má ale brzy změnit. V horizontu 14 dnů by se měla dočkat platforma Apple, tedy majitelé mobilních telefonů iPhone a tabletů Apple, za další měsíc Android. Služba bude dostupná také v chytrých televizorech. Co se týká konkrétních značek elektroniky, konkrétní být zatím zástupci společnosti pro server DigiZone.cz být nechtěli. Firma by chtěla pochopitelně nabídnout tuto službu na co nejvíce zařízeních, ale bude záleže na konkrétních dohodách. Filmy mají být budoucna dostupné i s titulky a pochopitelně v originálním znění, případně dabingem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).