Hlavní navigace

Starý článek v Google News poslal akcie United Airlines dolů

10. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sílu internetových médií a služby Google News ukazuje aktuální a i dost kuriózní případ, kdy se mezi aktuálními zprávami objevil šest let starý článek o krachu letecké společnosti United Airlines. Ta se ani v současnosti nenachází v dobrém stavu a tak nebylo těžké zprávě uvěřit, což způsobilo až zběsilý prodej akcií a pád jejich ceny z pátečních dvanácti dolarů a třiceti centů až na pouhé tři dolary. Nakonec se ukázalo, že jde o omyl a cena akcií opět začala růst, ale celý případ bude mít…

Sílu internetových médií a služby Google News ukazuje aktuální a i dost kuriózní případ, kdy se mezi aktuálními zprávami objevil šest let starý článek o krachu letecké společnosti United Airlines. Ta se ani v současnosti nenachází v dobrém stavu a tak nebylo těžké zprávě uvěřit, což způsobilo až zběsilý prodej akcií a pád jejich ceny z pátečních dvanácti dolarů a třiceti centů až na pouhé tři dolary. Nakonec se ukázalo, že jde o omyl a cena akcií opět začala růst, ale celý případ bude mít zřejmě soudní dohru.

Otázkou totiž je jak a proč se starý článek v Google News objevil. Článek původně vyšel v prosinci 2002 v listu Chicago Tribune. Nyní jej ale měl znovu publikovat deník South Florida Sun-Sentinel. Ten se však brání, že z jeho strany nikdo v redakčním systému článek neučinil aktuálním. Vinu však odmítá i Google provozující službu Google News. Článek prý ke Google News doputoval jako aktuální a i tak byl zobrazen. (Aktuálně.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.