Hlavní navigace

Státní infolinka k digitalizaci a oficiální web budou v prosinci

6. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
6. 11. 2008

Bezplatná centrální infolinka o přechodu na digitální televizní vysílání a oficiální státní web o digitalizaci budou zprovozněny letos v prosinci. Na konferenci Tel.con 2008 to ve středu řekl Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci (NKS), poradního orgánu vlády při ministerstvu vnitra, která organizuje státní informační kampaň k digitalizaci.

CIF 24 - tip - superearly cena

Oficiálním zadavatelem zakázky je Česká televize, a její právníci ještě posuzují návrhy smluv s vybranými společnostmi. Toto posuzování probíhá už dva týdny, a pevně věříme, že v nejbližších dnech budou smlouvy podepsány, uvedl Duspiva. Soutěž na realizátora velké mediální kampaně vypíše NKS v nejbližších dnech. Protože půjde o větší zakázku, jejíž hodnotu šéf NKS odhaduje na 40 milionů korun, půjde o veřejnou obchodní soutěž.

Všechny projekty informační kampaně se zatím týkají pouze oblastí Praha a Plzeň, kde se bude v příštím roce vypínat analogové televizní vysílání, dodal Duspiva. Podle Technického plánu přechodu by měla informační kampaň v oblastech, kde se bude vypínat analogové vysílání, začít minimálně tři měsíce před termínem tohoto vypínání. Jako první příští rok vypne analogovou televizi Praha, v září bude následovat Plzeň a v říjnu hlavní středočeský vysílač Cukrák.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).