Hlavní navigace

Státní Telecom zavádí v Bělorusku IPTV, zatím ale jen v Minsku

22. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 7. 2008

Běloruská státní telekomunikační společnost Beltelecom začala v metropoli Minsku zavádět digitální televizi přes pevnou telefonní linku (IPTV). Služba obsahuje dvacet televizních programů a zájemce měsíčně vyjde na 40 běloruských rublů (přibližně 280 korun). Instalace služby stojí 30 rublů (asi 210 korun), informoval server IPTV News.

Na podzim chce Beltelecom nabídnout IPTV i v dalších regionech Běloruska. Bude to komerční služba, svého druhu revoluce na lokálním trhu, cituje server nejmenovaného představitele společnosti. Během prvních tří dnů provozu v Minsku si IPTV objednalo na pět set zájemců.

Programová nabídka IPTV je ale velmi omezená, soustředí se především na „nezávadné“ televizní stanice. Bělorusko nedávno přijalo represivní zákon, podle něhož se musí všichni majitelé satelitních televizních přijímačů registrovat na místní radnici a nahlásit, na jakou satelitní pozici mají nastavenu parabolu.

MM socky3

K TÉMATU: Běloruské úřady nutí diváky k registraci satelitních přijímačů

Režim autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka tak chce předejít možnosti sledování opoziční běloruské televize TV Belarus, kterou přes družici provozuje veřejnoprávní Polská televize. V Bělorusku je zakázané sledovat i západní zpravodajské kanály jako je CNN, Fox News nebo BBC News.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.