Hlavní navigace

Státní web Digitálně.tv od března s novinkami

2. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 3. 2009

Webové stránky Digitálně.tv, které jsou součástí státní informační kampaně k přechodu z analogového terestrického na digitální vysílání, nabízejí od tohoto měsíce některé novinky. Jde např. o sekci Pro média. Ta nabízí oficiální tiskové zprávy a další materiály Národní koordinační skupiny. Kromě archivu tiskových zpráv zde vzniká archiv magazínu DIGInoviny a jsou zde i právní normy a další důležité dokumenty, uvádí státní web Digitálně.tv.

Další novinkou je sekce nazvaná Ke stažení. Ta slibuje klíčové dokumenty celého procesu přechodu na digitální vysílání. Návštěvníci zde najdou také doporučení koordinační skupiny pro digitalizaci pro úpravu společných televizních antén (STA). K nahlédnutí je tu také dokument, jehož součástí jsou technické normy, které musí splňovat set-top-box, integrovaný digitální televizor nebo USB přijímač. Poslední dokument obsahuje seznam obcí rozdělený podle územních oblastí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.