Hlavní navigace

Štěpánek, ČTÚ: Nechme kapsy koncesionářů na pokoji

22. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 3. 2010

Člen Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Petr Štěpánek, který bude kandidovat v letošních parlamentních volbách za Občanskou demokratickou stranu (ODS), se na svých internetových stránkách www.petrstepa­nek.cz věnuje opět tématu koncesionářských poplatků. Právě jejich zrušením chce Štěpánek uspět u voličů. Překvapilo ho, že nejostřeji se k jejich zrušení stavěl v jedné z debat zástupce České strany sociálně demokratické (ČSSD).

K TÉMATU: Petr Štěpánek chce uspět u voličů zrušením koncesionářských poplatků

Přiznáme-li si, že televizní a rozhlasové poplatky jsou ve skutečnosti jen další svého druhu daň, jež dopadá na voliče, respektive daňového poplatníka, je přístup ČSSD v této věci nepochopitelný, uvádí Štěpánek na svých stránkách. Strana totiž podle něj na jednu stranu kritizuje rovnou daň, člen Rady ČTÚ připomíná, že ji zavedl tehdejší premiér Mirek Topolánek, a na straně druhé hájí právě koncesionářské poplatky, které jsou dle jeho slov daní super-rovnou.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Zrušení poplatků je pouze snahou o zviditelnění, míní Jiří Janeček

Zatímco pro domácnost s ročním příjmem kupříkladu 2 miliony korun představují roční koncesionářské poplatky přibližně 0,1 procenta z jejího celkového ročního příjmu, pro domácnost s příjmem 200 tisíc korun za rok, to znamená s příjmem desetkrát menším, je to 1 procento, porovnává Štěpánek. Poplatek je tak dle jeho slov pro takovouto domácnost vlastně desetkrát větší. Co takhle nechat obě kapsy na pokoji?, navrhuje na konci svého textu jeden z radních.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.