Hlavní navigace

Internetovou televizi Stream.cz zcela ovládnul Seznam, Petana ji prodal

25. 3. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
25. 3. 2011

Stoprocentním vlastníkem internetové televize Stream.cz se stal provozovatel největšího českého internetového portálu Seznam.cz. Firma dosud vlastnila poloviční podíl ve společnosti Global Inspiration, které Stream.cz patří. Druhou polovinu ovládal zakladatel televize a majitel Bontonlandu Miloš Petana (bývalý generální ředitel televize Prima). Nyní je Stream.cz výhradně majetkem Seznamu, informoval zpravodajský server Novinky.cz, patřící rovněž tomuto portálu.

K TÉMATU: Stream.cz se v květnu 2010 poprvé dostala do provozního zisku

To, že jsme se nyní stali 100% vlastníkem Streamu, nám do budoucna otevírá možnosti více integrovat videoobsah do našich služeb a dále tento formát rozvíjet, komentoval obchod generální ředitel Seznamu Pavel Zima. Chtěl bych touto cestou také poděkovat Miloši Petanovi za nápady, energii a zkušenosti, které vložil do našeho společného projektu. Rozhodně bychom i do budoucna rádi využili jeho schopností a kontaktů ve prospěch Streamu, dodal.

ČTĚTE TAKÉ: Pavel Zuna povede program internetové televize Stream.cz

Stream.cz se díky spojení se Seznamem coby strategickým partnerem stal pátým nejnavštěvovanějším českým webem. Předtím byla jeho návštěvnost násobně menší. Dostali jsme se do extraligy českého internetu. Jsem rád, že koncept, který jsme se spolupracovníky vytvořili, je životaschopný a lidé ho přijímají. Rád bych současně všem svým kolegům za předešlou spolupráci upřímně poděkoval. O dalším rozvoji videoprostředí mám možná mírně odlišné představy, ty svoje bych rád v příštích letech rozvíjel v jiném než jen v českém kontextu, řekl Novinkám Miloš Petana.

UXD

ROZHOVOR: Regulace videowebů? Přihlásíme se, slibuje ředitel internetové televize Stream.cz

K podpisu smlouvy mezi Petanou a Seznamem došlo již v pátek minulého týdne. Uživatelů internetové televize Stream.cz se podle obou stran změna majitele nijak nedotkne. Seznam.cz nyní pracuje na integraci Stream.cz do své organizační struktury. V nejbližší době dojde také k personálnímu propojení obou firem. Do budoucna je možné očekávat i další inovace pro videoobsah jako takový, dodaly Novinky. Stream.cz bojuje na českém trhu s lokalizovanou verzí globálního videoserveru YouTube.com od Googlu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.