Hlavní navigace

Street View se dostalo do hledáčku Úřadu pro ochranu osobních údajů ČR

Karel Wolf

Výše jmenovaný úřad si od Google vyžádal informace o shromažďovaných datech. Úřadu pro ochranu osobních údajů se nelíbí, že služba sbírá (z pohledu instituce) osobní data aniž by u ní byla registrována. Případ je starý teprve čtrnáct dní a tak zatím ani úřad samotný nemá jasno v tom, jaké případné povinnosti to provozovateli služby přinese. Řešíme problém s registrací. Provozovatel této služby shromažďuje osobní údaje a přitom není doposud zaregistrován. Náš úřad musí rozhodnout, zda budou…

Výše jmenovaný úřad si od Google vyžádal informace o shromažďovaných datech. Úřadu pro ochranu osobních údajů se nelíbí, že služba sbírá (z pohledu instituce) osobní data aniž by u ní byla registrována. Případ je starý teprve čtrnáct dní a tak zatím ani úřad samotný nemá jasno v tom, jaké případné povinnosti to provozovateli služby přinese. Řešíme problém s registrací. Provozovatel této služby shromažďuje osobní údaje a přitom není doposud zaregistrován. Náš úřad musí rozhodnout, zda budou provozovatelé registrováni nebo ne, uvedla k případu pouze mluvčí Hana Štěpánková.(iD­nes)

Našli jste v článku chybu?
21. 10. 2009 18:06
Martin Hruška (neregistrovaný)
Jaké osobní údaje shromažďují? Jen fotografují na veřejných prostranstvích. Úřad zřejmě chce vykázat mediálně zajímavou činnost.
22. 10. 2009 2:46
Na konci zpravy je uvedeny zdroj. Jinak jde zejmena o to, ze se mel Google pravdepodobne zaregistrovat jiz pri zahajeni sberu dat, nebo alespon tesne pred tim, nez projekt spustil verejne. Zatim to vypada, ze UOOU sam nema uplne jasno v tom, co po Googlu vlasne chce.