Hlavní navigace

Svět namodro má problémy s dostupností

27. 11. 2000
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Uživatelé z různých částí českého Internetu dnes hlasí nedostupnost Světa namodro. Na vině je velké páteční stěhování WWW serverů M.I.A. z dosavadního umístění u Nextry do nového útočiště v síti IOL. Až do dnešního dne totiž zůstaly v řadě nameserverů nacachované původní IP adresy, takže návštěvníci jsou nasměrováni na původní server, kde je uvítá pouze hláška o přesunu. Nepomůže ani přímý přístup na novou IP adresu (194.228.3.229), protože v tom případě server neví, o který virtuální server má…

Uživatelé z různých částí českého Internetu dnes hlasí nedostupnost Světa namodro. Na vině je velké páteční stěhování WWW serverů M.I.A. z dosavadního umístění u Nextry do nového útočiště v síti IOL. Až do dnešního dne totiž zůstaly v řadě nameserverů nacachované původní IP adresy, takže návštěvníci jsou nasměrováni na původní server, kde je uvítá pouze hláška o přesunu. Nepomůže ani přímý přístup na novou IP adresu (194.228.3.229), protože v tom případě server neví, o který virtuální server má čtenář zájem. Je tedy jediná možnost: čekat.

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.