Hlavní navigace

Svobodná Evropa se stěhuje na Hagibor

18. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 11. 2008

Stěhování do nové budovy na pražském Hagiboru zahájila minulý týden rozhlasová stanice Svobodná Evropa/Rádio Svoboda. Ta opouští budovu bývalého Federálního shromáždění v centru Prahy. Celá akce by měla skončit na jaře příštího roku. Výstavba nového sídla začala před dvěma lety a dokončena byla kolaudací letos v září. Do pronájmu získá budovu na 15 let a na uzavření nájemní smlouvy na dalších 15 let má přednostní právo. Budova splňuje nejpřísnější mezinárodní bezpečnostní normy a poskytne rádiu 22 tisíc metrů čtverečních.

RFE/RL je mezinárodní zpravodajská organizace, která vysílá zprávy a informace do zemí, kde je svobodný tisk oficiálně zakázaný nebo není dostatečně rozvinutý. Má 25 milionů posluchačů ve 20 zemích, včetně Ruska, Běloruska, Iránu, Iráku a Afghánistánu. Centrálu má stanice v Praze. Provozuje i 19 lokálních kanceláří ve svém vysílacím regionu a pobočku ve Washingtonu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).