Hlavní navigace

Švýcarský kanál Joiz začne vysílat v Německu. Na satelitu bude nekódovaný

31. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Program je založen na úzké komunikaci se samotnými diváky. Je jedním z komunitních typů médiích, kterých bychom se v budoucnu v rámci digitalizace mohli dočkat i u nás.

Švýcarská televizní stanice Joiz, která sama sebe označuje jako komunitní kanál, jehož vysílání je úzce provázáno s portály Facebook a Twitter, v létě expanduje do Německa. Při této příležitosti televize chystá rozjet konkurzy na nové moderátory. Německá pobočka bude sídlit podle očekávání v Berlíně. Stanice bude dostupná na řadě platforem (včetně těch mobilních) a prostřednictvím družice by ji měl nekódované šířit operátor SES. Půjde tedy o jeden ze satelitů Astra.

ČTĚTE TAKÉ: Na satelitu Astra dnes odstartuje nekódovaný kanál Sat.1 Gold

MM socky3

Naše interakce s publikem není fráze, ale naše DNA, uvedl v tiskovém prohlášení doslova generální ředitel programu Alexander Mazzara. Joiz funguje ve Švýcarsku téměř dva roky, během nichž jsme se hodně naučili. Zapojení diváků do vysílání prostřednictvím komunitních médií je velmi vzrušující a obohacující, ale vyžaduje určitou dávku odvahy, dodal Mazzara. Primárně bude kanál určen pro diváky ve věku od 15 do 34 let, kteří se sociálními sítěmi a novými technologiemi pracují nejvíce.

Stanice sice ještě nevysílá, ale už má svůj oficiální web a účty na FacebookuTwitteru.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.