Hlavní navigace

Systém Irdeto v nedohlednu? CS Link opět kupuje karty CryptoWorks

1. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 11. 2010

Server Parabola.cz dnes informuje o tom, že společnost Media Vision, která je provozovatelem satelitní platformy CS Link, si objednala u firmy Irdeto várku osmdesáti tisíc karet se systémem podmíněného přístupu CryptoWorks. Web bohužel neuvádí, proč k tomuto kroku společnost přistoupila, mohlo by to ovšem ukazovat na to, že CS Link odkládá nasazení systému Irdeto.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Kódování Irdeto začneme testovat na jaře, informoval satelitní CS Link

Firma Media Vision chtěla podle původních plánů z února letošního roku testovat nový kódovací systém již od jarních měsíců, ovšem od té doby je v tomto směru u společnosti ticho a nejsou tedy známy její plány. Výkonný ředitel Jaromír Glisník z konkurenčního Skylinku, který již Irdeto úspěšně na satelitu Astra implementoval, však hodnotí nákup karet jako logický krok. Firma Media Vision nemá v tuto chvíli jinou možnost, uvedl Glisník. Zároveň tento krok nevidí jako šanci CS Linku sebrat zákazníky Skylinku, kteří by si nechtěli pořídit novou kartu Irdeto.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.