Hlavní navigace

T-Mobile definitivně vzdal plán na mobilní digitální televizi DVB-H

22. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 10. 2010

Mobilní digitální televize ve formátu DVB-H se v České republice nedočká komerčního provozu. Hlavní podporovatel této služby, mobilní operátor T-Mobile, poprvé veřejně přiznal, že tento projekt pouští „k vodě“. V tuto chvíli jsme tuto myšlenku opustili. Chceme se soustředit hlavně na kvalitu, a tu DVB-H nenabízí, prohlásila na čtvrteční tiskové konferenci T-Mobilu, na níž firma představovala svoji satelitní T-Mobile televizi, mluvčí společnosti Martina Kemrová.

K TÉMATU: Satelitní T-Mobile televize přeprodává Skylink, kartu má ale levnější

webcast CM

T-Mobile byl hlavním propagátorem placené mobilní digitální televize DVB-H v tuzemsku. Počítal s tím, že multiplex pro tuto službu budou provozovat všichni tři velcí mobilní operátoři v České republice a programy ve svých placených nabídkách budou sdílet. Nakonec zůstal DVB-H věrný pouze T-Mobile, sám by ale provoz sítě pro mobilní digitální televize ekonomicky neutáhl. Firma však oproti konkurenční Telefónice O2 chyběla v nabídce služeb placená televize.

T-Mobile se proto rozhodl vstoupit na trh se satelitní televizí a dohodl se na přeprodeji velkoobchodní nabídky největší české satelitní služby Skylink. Pod názvem T-Mobile televize ji začne nabízet od 1. listopadu. Součástí nabídky je i bezplatný programový balíček s 18 televizními stanicemi za jednorázový poplatek 1 599 korun za dekódovací kartu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.