Hlavní navigace

T-Mobile spustí LTE v komerčním provozu zkraje léta, včetně hlasu

24. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Začátkem léta plánuje T-Mobile spustit komerční provoz LTE v Mladé Boleslavi a části Prahy. Nabídne jak datové, tak hlasové služby.

T-Mobile začátkem léta spustí do komerčního provozu svoji LTE síť. Pokrývat bude území Mladé Boleslavi a části Prahy. Konkrétní datum plánovaného komerčního spuštění firma neupřesnila. Od listopadu sice funguje v pilotním provozu LTE síť T-Mobilu v Mladé Boleslavi, ale tu operátor zpřístupnil pouze pro datové služby. Pro její využívání je tak nutná speciální SIM karta a modem od společnosti Huawei.

Naproti tomu na začátku léta má podle tiskové mluvčí T-Mobilu Martiny Kemrové dojít k plnohodnotnému spuštění LTE, tedy včetně podpory hlasových služeb.

Zákazník se bude moci přihlásit do LTE se svojí stávající SIM kartou, smartphonem, USB modemem či tabletem, podporujícím LTE, vysvětluje Kemrová.

V pilotním provozu nejsou zákazníci omezováni, co do objemu přenesených dat. Je však krajně nepravděpodobné, že by T-Mobile neomezená data zachoval i po komečním spuštění. Podobu konkrétních tarifů však firma zatím prozradit nechce.

Content 23

Konkurenční Telefónica, která spustí v některých částech Prahy LTE 15. května už tarify představila. Oproti tarifům, které nabízí od loňského června, kdy spustila pilotní provoz LTE v Jesenici u Prahy a pražském OC Chodov, ale operátor u cenově srovnatelných tarifů výrazně snížil objem dat, která budou moci zákazníci přenést, než jim významně poklesne přenosová rychlost. 

Telefónica na rozdíl od T-Mobilu nabídne nejdříve pouze datové služby. Pro aktivaci LTE bude potřeba speciální SIM karta a jeden z LTE modemů, který má operátor v nabídce. Datové a hlasové služby přes LTE na jedné SIM kartě chce firma nabídnout později.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).