Hlavní navigace

Krutá voda: TA3 odvysílá vlastní dokument o povodních na Slovensku

30. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 7. 2010

Autorský dokumentární film o nedávných ničivých povodních na Slovensku odvysílá o víkendu slovenská zpravodajská televize TA3. Dokument s názvem Krutá voda využije materiál od reportérů TA3, kteří se během červnových povodní pohybovali poblíž nejvíce postižených míst. Dokument nevznikl pouze se záměrem přiblížit ničivé povodně. Autoři si dali za cíl přinést analytický pohled a kladou si otázky, zda se dalo záplavám předejít a co udělat pro to, aby se už nevrátily, sdělila mluvčí TA3 Zuzana Vachová.

MIF22_Early

Reportéři se zároveň ptají, zda Slovensko bojuje proti záplavám nejúčinněji, jak může, jak to tvrdí vodohospodáři. V dokumentu hovoří i kontroverzní ekolog Michal Kravčík, podle něhož každé protipovodňové opatření zvyšuje riziko dalších záplav. TA3 dokument odvysílá v sobotu od 15:30, 17:30 a 21:00 hod., a poté i v neděli od 13:30, 17:30 a 23:00 hod. Autory snímku jsou regionální reportéři TA3 Jozef Slivenský a Martin Dušička, kameramany pak Peter Pukluš, Ivan Michálek, Rado Sušila a Marko Rusňák.

Televizi TA3 lze v České republice naladit prostřednictvím kabelové televize, IPTV a volně na satelitní pozici 23,5 stupně východně, kterou využívají služby Skylink a CS Link.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.