Hlavní navigace

Také Nova má problémy s rušením v pohraničí, hlavně v Aši

3. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
3. 8. 2007

Televize Nova potvrdila, že také její analogové převaděče v pohraničí s Německem narušil signál zemské digitální televize, spuštěné třetí červencový týden v Sasku. Rušení ale není tak závažné, jak se původně předpokládalo. To však neznamená, že bychom vzniklé problémy nijak neřešili, říká technický ředitel Novy Ivo Ferkl.

MMF24

Pro televizi Nova je nejzávažnější zarušení v oblasti Aše (kanál 32) – TV Nova však v této lokalitě vysílá ještě na 6. kanále, vysílací charakteristika sice nepokrývá celou problémovou oblast, ale v mnoha domácnostech je možno přeladit na tento kanál, který zarušen není, sdělil Ferkl. Podle mluvčí Novy Veroniky ŠmítkovéČeské radiokomunikace prověřily obsazenost vysílacích kanálů v oblasti a navrhly Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) přechod na jiné, vytipované kmitočty.

ČTÚ nyní tyto kmitočty prověřuje, a pokud dá souhlas, předpokládáme, že mohou Radiokomunikace přejít na náhradní analogový kmitočet během velmi krátké doby (řádově hodiny). ČTÚ koordinuje postup s německým partnerem, sdělila Šmítková s tím, že tyto informace je ale nutné ještě ověřit přímo u Radiokomunikací a ČTÚ. Radiokomunikace dnes také sdělily, že rušení se týká také analogových převaděčů Novy v Kopaninách (kanál 10), Kamenickém Šenově (kanál 28) a Prysku (kanál 36).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).