Hlavní navigace

Také zrnící obrazovky v Praze oznámí opozdilcům vypnutí analogu

14. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 4. 2009

Spočítat, kolik lidí se bude muset obejít v Praze od konce dubna bez analogového televizního signálu, bude pravděpodobně nemožný úkol. V rozhovoru pro Lidové noviny to řekl národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva. Jedná se jen o hrubé odhady, individuální bývají situace i v rámci jednoho objektu, některá patra přijímají Cukrák, jiná Žižkov, je to tedy neidentifikova­telné, konstatoval Duspiva.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Dvořák (ČTÚ): Vždy bude skupina, pro kterou TV vysílání zkolabuje

Připomněl však, že podle průzkumu je už v současné době 80 % těch, kteří na digitální vysílání přešli. Pražané se dokonce dočkají toho, že i když bude analogové vysílání ze žižkovské věže ukončeno, dozví se, že nedošlo k poruše televizního přijímače. I na černých či zrnících obrazovkách bude po 30. dubnu pro opozdilce textová informace, že nedošlo k poruše, ale k definitivnímu vypnutí analogu, včetně odkazů na informační zdroje, dodal Duspiva, který sdělil, že technicky už je tento krok domluven s Českou televizí, nyní se o něm jedná s Novou a Primou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.