Hlavní navigace

Taxikářské Liftago zahajuje expanzi. První na řadu přišlo Brno

Jan Beránek

Po experimentu v polském Krakově se Liftago pouští do ulic moravské metropole. Chce tam zvýšit konkurenci a snížit ceny. Zároveň hlásí i útok na televizní obrazovky v podobě HbbTV aplikace pro Óčko.

Minulý týden se do Prahy pustil slovenský Hopin, teď expanduje pražské Liftago. To se po víc než roce ostrého provozu v hlavním městě rozšiřuje na jih Moravy. Startup má za sebou i krátký experiment v polském Krakově, který je ale zatím u ledu. 

„V Brně začínáme s osmdesátkou řidičů napříč taxislužbami a budeme je postupně zapojovat a zlepšovat tak dostupnost taxi s tím, jak bude přibývat poptávka,“ říká spoluzakladatel startupu Juraj Atlas.

Podle Atlase jsou brněnští taxikáři v průměru o 30 % dražší než ti pražští. Přičítá to především nižší konkurenci, kterou právě chtějí ve městě svou aplikací zvýšit. 

Liftago je první z trojice ambiciózních taxikářských aplikací, které se do Brna pouští. „V Praze máme přibližně pět set aktivních řidičů měsíčně. Celkem máme zaregistrováno přes dva tisíce taxiků,“ tvrdí Ondřej Krátký z Liftaga.

Globální Uber zatím se svou řidičskou flotilou v Praze bojuje. Přesto ale spustil kromě limuzínové služby Black i ridesharingový koncept Pop. Slovenský Hopin by chtěl Brno a Ostravu zkusit až podle toho, jak se mu bude dařit v Praze. 

Content 2017 - tip Footshop

Kromě Brna i na Óčko

Liftago zkouší i další cesty, jak se dostat k novým uživatelům. Ve spolupráci s televizí Óčko připravil aplikaci Óčko Taxi, který běží v rámci HbbTV. Diváci tak mohou sledovat taxikáře rovnou na obrazovce.

Jde tak o první komerční aplikaci pro HbbTV. „Čísla HbbTV jsou nadmíru uspokojivá. Za posledních 9 měsíců monitorujeme 800 tisíc unikátních uživatelů, přes 17 a půl milionu zobrazených stránek a stále vzestupný trend,“ říká Lukáš Hnilička, technický ředitel Óčka s tím, že chtějí na nové technologii co nejrychleji vydělávat.

Našli jste v článku chybu?
20. 5. 2015 20:36
Jenda (neregistrovaný)

V Praze liftago pouzivam, v Brne jsem videl vseho vsudy tak 10 taxiku a to asi jen nahodou. Olomouc mrtva, Hradec taky A kdyz jedu do Ostravy, vidim v aplikaci porad jen jeden, vyjimecne dva taxiky. Docela by me zajimalo, kdo v Ostrave s Liftagem jezdi a kolik si s nim vydela :-) Aplikace dobra, ale dokud nebudou mit nejaky marketing a nenasypou par penez mimo Prahu, tak to budou pouzivat maximalne Prazaci jedouci nahodou za hranice mesta, nebo lide z Prahy na aplikaci zvykli, kteri ji spise omy…

22. 5. 2015 15:06
Hmm (neregistrovaný)

...tak nepoužívá žádné nesmyslné aplikace. V Brně jsou nějaký taxíky? Hele, Liftago, expandujte do New Yorku a ne do takových prdelákovů jako je Brno.