Hlavní navigace

TechSquare rozjíždí startupovou cestovku. Jezdit bude na velké akce

14. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Techsquare
Jedno z bývalých startupových center pražské scény hledá další cesty, kterými by oslovil startupy i korporace.

Z kraje Prahy až na konec světa. TechSquare pod novými vlastníky otočil před rokem kormidlo a začal se věnovat spíš korporacím. Letos si rozjel i vlastní startupovou cestovní kancelář. 

Začátkem února TechSquare vypravil co-workingový prostor výlet lidí z tuzemských bank do Londýna na konferenci FinovateEurope. „Ještě během návratu z Londýna jsme začali plánovat s našimi partnery FinovateFall, který bude na podzim v New Yorku,“ tvrdí šéfka TechSquare Veronika Peterková.

V rámci projektu Future Tech Trips se v květnu už počtvrté chystá expedice do Vídně na Pioneers Festival. Na palubu autobusu se, kromě účastníků z korporátu, nalodí i pět tuzemských startupů, které budou vybrány do „CzechPioneers High5“. 

KL22_nominace

Korporace se ke startupům postupně začínají stavět čelem. ČEZ si třeba už pořídil podíl v amsterodamském akcelerátoru Rockstart. Podobně se k různě inovativním nápadům zvenku otevírají i banky. Fenomén takzvaného fintechu se tak může stát jedním z velkých trendů letošního roku. V České spořitelně třeba vznikla pracovní skupina složená z lidí napříč bankou, která se věnuje inovacím a tomu, jak využít nápady a pracovní postupy startupů i v českém bankovnictví. 

Přeci jenom příklady ze zahraničí táhnou. Loni totiž investoři nasypali do fintech startupů 10,5 miliard dolarů. A investují “překvapivě” velké banky a firmy kalibru Goldman Sachs. Korporace chtějí přicházet s novými nápady, ale zároveň je také umí svými procesy efektivně ničit už v zárodku.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.