Hlavní navigace

Telefónica hledá živnostníky pro pilotní projekt mobilního platebního terminálu

2. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na mobilních POS terminálech bude možné platit kontaktními a bezkontaktními platebními kartami, ale i NFC telefony s platebními kartami uloženými na SIM kartě.

Telefónica spouští pilotní projekt mobilních platebních terminálů s názvem mPO2S. Služba cílí na malé podnikatele a živnostníky. Systém umožňuje přijímat platby z jakýchkoli typů platebních karet, ale i NFC telefonů s platebními kartami uloženými na NFC SIM. Telefónica tvrdí, že projekt mobilních platebních terminálů mPO2S umožní akceptaci platebních karet všem poskytovatelům služeb i prodejcům, kteří doposud na bezhotovostní přijímání plateb nedosáhli. Předpokládá přitom, že do pěti let by tento platební terminál mohlo používat zhruba 30 až 50 tisíc živnostníků a firem. Přitom v současné době je v České republice zhruba 90 tisíc platebních terminálů na zhruba 64 tisících místech.


Autor: Telefónica

Telefónica nyní hledá podnikatele, kteří by se chtěli pilotního projektu zúčastnit. Nutností pro účast je chytrý mobilní telefon s operačním systémem Android verze 4 či iOS verze 6 a vyšší. Do nich je nutné nainstalovat aplikaci, která je přenosnou pokladnou a zároveň zajišťuje komunikaci mezi terminálem a bankou. Terminál, který slouží pro samotnou platbu a její potvrzení zákazníkem, je s mobilem propojen prostřednictvím Bluetooth.

Účastník pilotu se musí zavázat, že přijme prostřednictvím terminálu minimálně pět plateb měsíčně, hodnota každé z nich musí být přitom vyšší než 300 Kč. Z každé transakce se přitom obchodníkovi strhne poplatek ve výši 2,79 % ze zaplacené částky. Zúčtování karetních transakcí bude probíhat prostřednictvím Československé obchodní banky.

cif - debata 2

Podnikatelé, kteří se do testování zapojí, obdrží od Telefóniky zdarma terminál, který si pak po skončení pilotního provozu bude moci odkoupit za zvýhodněnou cenu 3999 Kč. 

Pro Telefóniku není vstup na pole POS terminálů žádnou novinkou. Firma totiž v Latinské Americe, Španělsku a dalších zemích spravuje přibližně 300 tisíc POS terminálů, na kterých je uskutečněno přes 600 milionů transakcí platebními kartami ročně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).