Hlavní navigace

Telefónica navyšuje FUP a zvyšuje rychlost po jeho vyčerpání na 200 kbit/s

21. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Po vyčerpání svého FUPu budou zákazníci Telefóniky moci přenášet svá mobilní data i nadále, a to rychlostí až 200 kbit/s, místo dosavadních 32 kbit/s

Telefónica Czech Republic dnes oznámila, že u vybraných datových tarifů pro mobily a notebooky navyšuje objem dat, který může uživatel přenést v rámci tzv. FUP (Fair Use Policy). A to s platností od 1.3.2013.

Konkrétně by se mělo jednat o tarify Mobilní Internet M a Internet v mobilu+ M, u kterých roste objemový limit  z dosavadních 500 MB na 1 GB, a o Mobilní Internet L a Internet v mobilu+ L, u kterých objem roste ze stávajících 2 GB na 3 GB. Kromě toho Telefónica nabídne i určité akční slevy, jak je v poslední době jejím dobrým zvykem.

Horší zprávou ale je, že dosavadní  tarify Mobilní Internet XXL a Internet v mobilu + XXL, které dosud byly dosud uváděny jako „bez FUPu“, budou mít od 1.3.2013 FUP v objemu 30 GB. Telefónica upřesňuje, že se jedná o „technický“ limit, a měl by se týkat jen nových aktivací, nikoli stávajících zákazníků.

KL24

Zavedení tohoto limitu nám umožňuje lépe optimalizovat datovou kapacitu sítě. Díky tomu jsme schopni zvýšit objemy dat u tarifů, které využívá většina zákazníků mobilního internetu“, vysvětluje Petr Slováček, ředitel divize provoz společnosti Telefónica.

Snad nejzajímavější je ale další část oznámení, která se týká rychlosti, na kterou klesnou datové přenosy po vyčerpání FUPu. Zde Telefónica přistoupila k razantnímu navýšení:

„Po vyčerpání volných jednotek dat se rychlost internetového připojení sice sníží, ale nyní to bude na 200 kbps, tedy více než šestinásobek dosavadní rychlosti (32 kbps). Naši klienti tak budou nadále moci využívat běžné služby, jako je e-mail, prohlížení webu či různé aplikace v chytrém telefonu,“ vysvětluje Slováček.

A to je dobře.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl dlouho nezávislým konzultantem a publicistou, od 8.6.2015 je členem Rady ČTÚ. 35 let působil také jako pedagog na MFF UK v Praze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).