Hlavní navigace

Telefónica otestovala multiplex 4 v Ostravě

19. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 12. 2008

O tom, že se konečně začíná něco dít kolem multiplexu 4 společnosti Telefónica O2, svědčí nejen nedávné spuštění DVB-T vysílače na plzeňské Košutce, ale i testovací provoz, který proběhl včera v lokalitě Ostrava – Mariánské náměstí. Server DigiZone.cz o něm informovalo několik čtenářů, kteří mají možnost přijímat signál z této oblasti. Stejně jako v Praze, Brně a Plzni bylo obsahem experimentu vysílání stanic ČT 1 HD (přepočítávaná SD verze do HD kvality) a Nova HD v kompresním formátu MPEG-4 AVC, součástí byl také monoskop v MPEG-2.

HARMONOGRAM: mapy pokrytí: síť 4 (ČT 1 HD, Nova HD)

CIF23

Jak upozornil náš server čtenář vystupující pod nickem Lumír L, testovalo se pravděpodobně po celou dobu včerejšího odpoledne. Když jsem se asi kolem dvacáté hodiny vrátil, na 63. kanálu už nebyl žádný signál a není tam ani v této chvíli, upozornil dnes v šest hodin ráno p. Lumír redakci. Podle dostupných tabulek by měl vysílač v Ostravě vysílat horizontální polarizaci s výkonem 800 Wattů. Stožár je pravděpodobně umístěn přímo na budově společnosti Telefónica O2, které zde sídlí. Ostravský vysílač měl být původně spuštěný již v listopadu, na prosinec byl stanoven start dalších osmi lokalit.

ČTĚTE TAKÉ:
Multiplex 4 nečekaně zahájil vysílání z plzeňské Košutky
Generální ředitel Telefóniky O2 ujistil ČTÚ, že multiplex 4 bude vysílat
Kdy odstartuje multiplex 4? Dáme včas vědět, říká mluvčí Telefóniky O2

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).