Hlavní navigace

Telefónica potvrdila, že jedná o prodeji své české části skupině PPF

Autor: Telefónica
David Slížek

Firma oficiálně potvrdila zprávy agentury Bloomberg o tom, že vyjednává o prodeji své české pobočky. Zájemcem o koupi je podle ní i skupina PPF Petra Kellnera.

Vyjednávání o možném prodeji české pobočky Telefónicy je v plném proudu. Španělská firma potvrdila včerejší zprávu agentury Bloomberg, podle které má 69% podíl ve firmě hodnotu kolem 3,6 miliardy eur. 

Dnešní oficiální vyjádření firmy přitom mluví o jediném zájemci, kterým má být investiční skupina PPF Petra Kellnera:

TELEFÓNICA, S.A., majoritní akcionář společnosti Telefónica Czech Republic, oznámila, že zvažuje strategické alternativy týkající se jejího podílu ve společnosti Telefónica Czech Republic, včetně jednání s investorskou skupinou PPF, aniž by měla jisté, že dohody je možné dosáhnout, nebo jaké by byly případné podmínky takové dohody.

O zájmu PPF se mluví už delší dobu. Spekulace přiživilo i nedávné odstoupení PPF z aukce na nové mobilní kmitočty. Důvodem totiž byla nová podmínka, která zájemcům zakazuje v budoucnosti fúzovat s jiným současným operátorem.

Našli jste v článku chybu?
17. 10. 2013 9:38
krakonoš (neregistrovaný)

Metalická síť je sice pro nové technologie nepoužitelná, ale na konci fyzické životnosti, (bohužel), zdaleka není; ty vazelínou natlakované kabely budou funkční ještě za 80 - 100 let. A to je jádro problému, protože to odrazuje od investic. (ono to funguje, tak proč to likvidovat? Něco s tím udělejte, ať se to využije, říká ekonom a technik jen lomí rukama a obrací oči v sloup).

16. 10. 2013 15:25

Španělům se investice na pořízení ČTc a Eurotelu vrátila v dividendách a odvodech matce vrátily za cca 5 let. Tak proč by se investice neměla vrátit i novému majiteli? Současná uváděná cena je navíc nižší, než za kolik před lety Španělé nakupovali.