Hlavní navigace

Telefónica pravděpodobně začala s výstavbou sitě 4 (FOTO)

25. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 11. 2008

Telekomunikační operátor Telefónica O2 pravděpodobně začal s výstavbou vysílačů, které zajistí provoz multiplexu 4. Jednomu ze čtenářů serveru DigiZone.cz, Danielu Neumannovi, se podařilo včera v plzeňské lokalitě Košutka vyfotografovat nově umístěný stožár. Zároveň si všiml, že v této lokalitě se pohybovaly vozy společnosti Telefónica, a to ve větší míře. Úplně na špičce stožáru přibyly nové vysílací antény, konstatoval Neumann. Server DigiZone.cz se snažil získat podrobnosti od mluvčího Telefóniky Martina Žabky, avšak doposud čeká na odpověď.

FOTOGRAFIE:
Věž na Košutce před nasazením nové antény (JPG, 240 kB)
Věž na Košutce po nasazením nové antény (JPG, 350 kB)
Detail věže s novou anténou (JPG, 235 kB)

Na 1. listopad původně firma slibovala zahájení vysílání multiplexu 4 v Ostravě a na 1. prosince naplánovala oficiální start v dalších osmi lokalitách v Praze, Brně, Kutné Hoře a Ústí nad Labem. O termínech a lokalitách spuštění sítě 4 bude společnost Telefónica O2 Czech Republic s dostatečným předstihem informovat prostřednictvím webových stránek a tiskových zpráv, řekl nedávno ekonomickému deníku E15 Žabka. Ten zároveň dodal, že v současné době intenzivně jedná s případnými zájemci o distribuci televizního a rozhlasového signálu prostřednictvím šíření digitálního vysílání DVB-T.

ebf - tip do článku - debata

Foto: Daniel Neumann, Plzeň

K TÉMATU:
Multiplex 4 bude mít zpoždění, připouští jeho operátor, Telefónica O2
Multiplex 4 bude vysílat, ujišťuje ČTÚ jeho operátor, Telefónica O2

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).