Hlavní navigace

Telefónice O2 zlobí SMTP server a ztrácí poštu

Jiří Macich ml.

Telefónica O2 má po nějakém čase opět problémy s e-maily. Tentokrát je na vině zřejmě SMTP server. Používám jejich připojení CDMA a už od minulého týdne jejich SMTP server doručuje e-maily se zpožděním 12 až 36 hodin, popřípadě vůbec. Použiti jiného SMTP serveru není z jejich sítě možné. Na infolince se obvykle tváří, že o ničem neví, potom volají technikům a sdělí, že o problému ví a vyřeší jej do několika hodin. To mi řekli minulý čtvrtek večer. Nevyřešili dosud nic postěžoval si nám jeden ze…

Telefónica O2 má po nějakém čase opět problémy s e-maily. Tentokrát je na vině zřejmě SMTP server. Používám jejich připojení CDMA a už od minulého týdne jejich SMTP server doručuje e-maily se zpožděním 12 až 36 hodin, popřípadě vůbec. Použiti jiného SMTP serveru není z jejich sítě možné. Na infolince se obvykle tváří, že o ničem neví, potom volají technikům a sdělí, že o problému ví a vyřeší jej do několika hodin. To mi řekli minulý čtvrtek večer. Nevyřešili dosud nic postěžoval si nám jeden ze čtenářů v úvodu tohoto týdne.

Požádali jsme operátora o vyjádření, ale na naší zprávu tiskový mluvčí Telefóniky O2 nereagoval. Pro kamery televize Nova byl sdílnější a podle reportáže v dnešních Televizních novinách je s odesíláním e-mailů skutečně problém a to kvůli úpravám, které mají údajně v konečném důsledku přinést zkvalitnění služeb. To však nic nemění na tom, že aktuálně mohou některé e-maily jít kamsi do prázdna.

Našli jste v článku chybu?
6. 2. 2008 17:24
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Ja jsem vcera kvuli ten chytrakum v O2 prekopal cely komp a ten jejich smtp server funguje jak se mu zachce. Polovina z testovacich zprav mi nedorazila vubec, dalsi cast az nad ranem, cca se 6 hodinovym zpozdenim. Tomu rikam kvalita poskytovanych sluzeb.
6. 2. 2008 13:40
smtp (neregistrovaný)
Posta bud odejde a nikam neprijde. I kdyz je to jen par dni. Jedna po 24 hodinach dorazila... Nebo se na SMTP nejde vubec pripojit. U temer vsech mych zakazniku pres ADSL O2. Jako smtp nastaveno historicky smtp.iol.cz. Zmeny na smtp.o2isp.cz jsem si pravda dosud nevsiml.