Hlavní navigace

Telefónice O2 zlobí SMTP server a ztrácí poštu

28. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telefónica O2 má po nějakém čase opět problémy s e-maily. Tentokrát je na vině zřejmě SMTP server. Používám jejich připojení CDMA a už od minulého týdne jejich SMTP server doručuje e-maily se zpožděním 12 až 36 hodin, popřípadě vůbec. Použiti jiného SMTP serveru není z jejich sítě možné. Na infolince se obvykle tváří, že o ničem neví, potom volají technikům a sdělí, že o problému ví a vyřeší jej do několika hodin. To mi řekli minulý čtvrtek večer. Nevyřešili dosud nic postěžoval si nám jeden ze…

Telefónica O2 má po nějakém čase opět problémy s e-maily. Tentokrát je na vině zřejmě SMTP server. Používám jejich připojení CDMA a už od minulého týdne jejich SMTP server doručuje e-maily se zpožděním 12 až 36 hodin, popřípadě vůbec. Použiti jiného SMTP serveru není z jejich sítě možné. Na infolince se obvykle tváří, že o ničem neví, potom volají technikům a sdělí, že o problému ví a vyřeší jej do několika hodin. To mi řekli minulý čtvrtek večer. Nevyřešili dosud nic postěžoval si nám jeden ze čtenářů v úvodu tohoto týdne.

Požádali jsme operátora o vyjádření, ale na naší zprávu tiskový mluvčí Telefóniky O2 nereagoval. Pro kamery televize Nova byl sdílnější a podle reportáže v dnešních Televizních novinách je s odesíláním e-mailů skutečně problém a to kvůli úpravám, které mají údajně v konečném důsledku přinést zkvalitnění služeb. To však nic nemění na tom, že aktuálně mohou některé e-maily jít kamsi do prázdna.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.