Hlavní navigace

Teleko má výhrady k Technickému plánu přechodu

8. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 8. 2006

Příbramská firma Teleko, která je známá svým lobby pro digitální rozhlas ve formátu T-DAB, poslala Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) své připomínky k Technickému plánu přechodu. Chybí termín ukončení vysílání na kanálu 12 – pouze je odkaz v odůvodnění článku 10, že vysílače Ústí a Domažlice budou řešeny samostatně, píše jednatel společnosti Tomáš Řapek. Podle něj je uvedená formulace příliš volná a proto by rád v příslušné tabulce viděl termíny pro konec vysílání i na 12. kanále, který má být digitálnímu rozhlasu vyhrazený v celé Evropě.

MM socky3

Řapek ve výtkách pokračuje: Taktéž v tabulce v článku 10 postrádáme termíny ukončení vysílání na kanálech 6 – vysílače Klatovy a Hradec Králové. Navrhujeme zařadit do tabulky v článku 10 tyto analogové kóty s termíny ukončení vysílání, a to také v co nejkratší době, neboť blokují využití 5. kanálu. Technický plán přechodu nyní prochází nyní veřejným připomínkovým řízením, a tak může ČTÚ svoje podněty a návrhy poslat každý.

Společnost Teleko, jakožto člen mezinárodní organizace World DAB Forum, usiluje o brzké zavedení digitálního rozhlasového a televizního vysílání systémy T-DAB a T-DMB, informuje oficiální komuniké a doplňuje: Pro tento druh vysílání byly přiděleny v souladu s návrhem českého administrátora – ČTÚ konferencí GE06 kanály v III. televizním pásmu 5A-D, 10A-D, 11A-D a 12A-D. Tyto kanály zasahují do stávajících televizních kanálů 6, 10, 11 a 12. Prostor pro digitální rozhlas by mohl být volný už počínaje červnem příštího roku.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.