Hlavní navigace

Telekomunikační úřad čeká na to, co řeknou politici na novelu ZEK

8. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
8. 2. 2010

V současné době Český telekomunikační úřad (ČTÚ) očekává, zdali u politiků projde novela Zákona o elektronických komunikacích. Týká se např. využití radiokomunikačního účtu pro účel digitalizace nebo záležitosti okolo správy kmitočtového spektra apod. Novinářům to dnes řekl na pravidelném měsíčním setkání předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

Dvořák zároveň také vyzval, aby novináři poslali úřadu připomínky, které mají k pravidelné měsíční monitorovací zprávě, a co by v ní chtěli dalšího mít. ČTÚ ji jako obvykle vyvěšuje na svých webových stránkách. V případě, že se budou do tohoto kroku chtít připojit i naši čtenáři, stačí, když své připomínky pošlou na naši redakční e-maiolovou adresu a my pak připomínky dále předáme na ČTÚ.

MM_SS3

Šéf Rady ČTÚ také připomněl, že se budou pořádat také workshopy, tedy setkání s odborníky, kde, jak již čtenáři vědí, bude jedním z okruhů digitalizace. V této chvíli počítáme s tím, že pokud se televize neshodnou s operátory na rychlejším TPP, nebude realizován, uvedl Pavel Dvořák z ČTÚ.

Vypnutí hlavních vysílačů proběhne do 11. 11. 2011 a do té doby dáme určitou dobu, abychom diskutovali o optimalizaci sítí a naplnili digitální dividendu. Zpráva bude uveřejněna k 15. březnu a workshop uděláme začátkem dubna. Zatím to vypadá na 6. a 7. Musíme najít ještě místo konání,“ řekl dnes na pravidelném setkání s novináři předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.