Hlavní navigace

Teleshopping už si na satelitu nenaladíte. „Česká“ verze Top Shop TV skončila

Lukáš Polák

Top Shop TV nejprve vysílala teleshopping pro všechny regiony stejný, po půl roce od svého startu začala poskytovat i lokalizované nabídky. Program na satelitu odstartoval v květnu 2011.

Doba čtení: 1 minuta

Po necelých dvou letech ukončil k 31. lednu 2013 provozovatel kanálu Top Shop TV jeho vysílání ve verzi pro střední a východní Evropu na satelitu Thor 6 (pozice 1 stupeň východně). Kromě češtiny program vysílal také ve slovenštině, maďarštině a rumunštině. Top Shop TV byla distribuována nekódovaně, mohl se k ní tedy dostat kterýkoliv divák, jenž má možnost přijímat signál z této pozice. Zajímavostí je, že Top Shop TV nikdy svůj vstup na družici Thor oficiálně neavizovala. Stejně, jako se zde v tichosti kanál objevil, pak také po 21 měsících zmizel.

WT18 tip v článku Sitta

Z ARCHIVU: Top Shop už má svojí nekódovanou satelitní televizi. Vysílá i pro Česko

Distribuce Top Shop TV prostřednictvím družice byla pro jeho provozovatele pochopitelně výhodná, ale pravděpodobně i zbytečně nákladná. Stejný program mohly v jednu chvíli vidět nejen zákazníky teleshoppingové obchodu, ale i satelitní diváci, a to bez nutnosti použití jakékoliv dekódovací karty. Do další fáze své existence přešla stanice v listopadu 2011, kdy zařadila do svého vysílání i lokalizované „pořady“, tedy nabídku produktů přímo pro náš region. Provozovatelem stanice je společnost Studio Modena, která má v této oblasti již dvadvacetiletou praxi.

Našli jste v článku chybu?