Hlavní navigace

Televize Noe už je součástí multiplexu B

17. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 6. 2006

Křesťanská stanice TV Noe je od páteční 18. hodiny součástí multiplexu společnosti Czech Digital Group (CDG), který diváci z Prahy a středních Čech naladí na 46. kanále. TV Noe je nejen rozšířením programové nabídky multiplexu B, ale zároveň ukáže možnosti zatížení moderních kompresních technologií, které naše společnost jako první v ČR nasadila již v loňském roce, komentuje zařazení šesté televize do vysílací sítě CDG Leoš Pohl, jednatel firmy, na webu nové stanice. Neúspěšný žadatel o digitální licenci se tak přeci jen alespoň na čas dočkal pozice v DVB-T. Na křesťanský program se budou moci příjemci multiplexu B dívat nejdéle do května 2007, tedy do termínu, kdy nejpozději musí s vysíláním začít nově licencované stanice.

TV Noe vysílá od 10. května digitálně na satelitu Astra 3A, v kabelových rozvodech a na internetových stránkých www.tvnoe.cz. Televize nabízí zatím každý den deset hodin programu, a to od osmi do dvanácti a od 18. hodiny do půlnoci. V nevyplněném čase přebírá stanice zvuk křesťanského rádia Proglas, který doplňuje statickým obrázkem. Zařazení TV Noe do multiplexu B umožnilo povolení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ze 14. června.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.