Hlavní navigace

Televize z Vysočiny začíná na internetu, chce i do kabelu a IPTV

19. 12. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
19. 12. 2007

Aktuální i nadčasové informace z kraje Vysočina, takový program divákům připojeným k internetu nabízí nově spuštěná televize i-Vysočina.cz. Internetová televize vysílání zkušebně už od srpna letošního roku, počínaje prosincem letošního roku mohou diváci její program sledovat nepřetržitě. Vysílání informačního kanálu i-Vysočina.cz je dostupné jako stream na internetových stránkách zpravodajského portálu i-vysocina.cz a dalších webových stránkách organizací a informačních webů na Vysočině. Provozovatelem informačního televizního kanálu je společnost pHmedia.

Podle tiskové zprávy nové stanice televize o Vysočině přináší nejen zpravodajské příspěvky, ale také praktické informace nejen pro obyvatele regionu, ale i jeho návštěvníky. Každou hodinu mohou diváci sledovat statické pohledy z webových kamer na Vysočině, ale také aktuální počasí a zajímavé události z Vysočiny v rubrikách „Bez komentáře“. Zajímavá místa v regionu mapuje jako pozvánky na výlet pořad VysočinaIN. Během testovacího provozu odvysílal také informační televizní kanál i-Vysočina.cz samostatné pořady, jako byl záznam tiskové konference rady Kraje Vysočina. Sledovalo ho tehdy 1500 unikátních diváků.

Pro zájemce o webovou televizi jsou k dispozici tři různá rozlišení. Výběr toho optimálního pro jednotlivého diváka určuje server na základě rychlosti připojení. Pokud dojde během sledování ke změně rychlosti připojení systém okamžitě divákovi nabídne jinou kvalitu vysílání. Vysílání informačního kanálu je možné sledovat i na mobilních telefonech, které podporují Windows Media Player, dodává tisková zpráva.

UXD

Během roku 2008 plánuje i-Vysočina.cz řadu programových novinek, jako jsou například dokumenty o zajímavých lidech žijících na Vysočině a samostatné dokumentární pořady. Prvním z nich bude přehled událostí, které se staly na Vysočině v roce 2007. Ten bude informační kanál i-Vysočina.cz vysílat 1. ledna 2008 od 14 hodin a v reprízách pak vždy ve 20 hodin od 2. ledna do 6. ledna 2008. Jako vánoční dárek nabídne 24. prosince i-Vysočina.cz svým divákům cestopisný pořad o Kubě.

Internetová televize předpokládá, že by se mohla dostat i do některých kabelových rozvodů na Vysočině a do místního IPTV přes pevnou linku. Program a informace o distribuci najdou diváci na stránkách zpravodajského portálu jehož součástí televize je na adrese www.i-vysocina.cz. V roce 2008 se zaměří informační kanál na rozšíření možností distribuce a programové změny podle ohlasů diváků a výsledků měření statistik návštěvnosti informačního kanálu.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.