Hlavní navigace

Televizní bankovnictví si dnes v Česku odbude premiéru

5. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 8. 2008

Tzv. televizní bankovnictví, o kterém jsme vás již na serveru DigiZone.cz informovali několikrát, si dnes u Poštovní spořitelny odbude svou premiéru. Informoval o tom server Hospodářských novin iHNed.cz. Jako první předvede banka svůj produkt na pobočce ve Štefánikově ulici v Praze, vyzkoušet si je ho možné už teď na stránkách www.ihned.cz/tvban­ka. Do budoucna bude televizní bankovnictví dostupné prostřednictvím IPTV a počítá se s ním již od letošního podzimu. Produkt se bude jmenovat TV Banka a jeho cílem je přilákat mj. i starší občany, kteří mají z klasického internetového bankovnictví strach.

Content tip EARLY

Služba bude zabezpečena obvyklou cestou, kdy zákazník po zadání transakce obdrží na mobil SMS s kódem, který bude muset zadat dálkovým ovladačem do set-top-boxu. Pro přístup do TV Banky je nutné mít set-top-box s připojením na internet od některého z partnerů, jako je Volný, nebo zařízení Media Center s připojením na internet. Pokud klient splní tyto podmínky, bude mít TV Banku v nabídce, uvedla pro iHNed.cz Denisa Salátková z oddělení externí komunikace Poštovní spořitelny.

K TÉMATU:
Ovládání účtu přes set-top-box? Poštovní spořitelna připravila TV Banku
Poštovní spořitelna připravuje televizní bankovnictví

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).