Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Fontána, Poušť Namib - boj o přežití a PGA Tour 2013

28. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Poušť Namib – boj o přežití - Namib – vyprahlá poušť, přesto plná života. Filmař Thomas Behrend a novinářka Birgit Petersová se vydávají na cestu, aby prozkoumali jednu z nejextrémnějších končin naší Země. Namib je unikátním životním prostředí a rovněž také jedním z nejsušších míst na Zemi. Skutečnost, že by zde mohl být život, se zdá laikům nemyslitelná, avšak Namib ukrývá řadu tajemství. V „Údolí smrti“ běžně denní teplota přesahuje 50 stupňů Celsia. Právě zde začíná expedice – v místě, kde jedinými svědky dávného života jsou zuhelnatělé kostry stromů.
  • Prima Zoom, 20:00 – dokument Hitlerovi válečníci - Seznamte se blíže se šesti Hitlerovými generály, kteří měli hlavní vliv na průběh druhé světové války
  • Fanda, 20:20 – mysteriózní krimi thriller Nebezpečný klient - Nováček Brad Renfro hraje jedenáctiletého Marka Swaye, který váhá mezi tím, co ví a co nemůže nikdy říct. Pokud řekne to, co ví o vraždě mafiána, hrozí mu smrt z rukou najatého zabijáka. Avšak ambiciózní federální prokurátor tlačí tak dlouho, dokud mu Mark všechno neprozradí. Tak se z nij stává cíl ve smrtelné hře. A jeho jediným spojencem je odvážná advokátka (Susan Sarandon), která pro něj riskuje svoji kariéru – a neočekávaně také svůj život. Americký mysteriózní krimi thriller (1994)
  • ČT Sport, ČT Sport HD; 21:40 – PGA Tour 2013 - Přímý přenos mezinárodního golfového turnaje z USA
  • Nova Cinema, 21:45 – romantické scifi drama Fontána - Příběh o dlouhé životní cestě muže, který se rozhodl postavit osudu a svést s ním věčný boj o záchranu milované ženy. Tomas je vědecký pracovník, který zkoumá vliv určitých preparátů na zhoubné nádory a to převážně nádory mozku. Jeho mladá žena je jednou z těch nešťastných, která umírá. Tomas, který ji velmi miluje, pracuje proto jako šílený a chytá se každého stébla. Za tímto účelem dělá spolu s vědeckým týmem pokusy na opicích. Jednoho dne navrhne použít extrakt získaný z tajemného jihoamerického stromu. Americké romantické scifi drama (2006)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.