Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Kouzla králů, Cesta do středu Země a Divotvorný hrnec

8. 7. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 1, 20:10 – pohádka Kouzla králů – Na zámku Žleby a na hradě Kost rozehrál Zdeněk Zelenka svůj pohádkový příběh ve dvou královstvích. V tom prvním vládne zlý král, který svými dobyvačnými válkami sužuje celou zemi. Druhé království je ukryto za velikým jezerem, panuje tu hodný král a lidé se tu mají jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království prý zaručuje kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně, která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou královnou vod. (Česko, 2008; hrají: Petra Tenorová, Martin Kraus)

  • Prima Max, 20:15 – muzikál Divotvorný hrnec – Nestárnoucí muzikál je založen na broadwayské show ze 40. let. Tajemný Ir se přestěhuje do malého jižanského městečka. Má v plánu zakopat kouzelný hrnec zlata, který ukradl skřítkovi, a vypěstovat si tak bohatou „úrodu“. Ale jeho plány jsou zničeny ve chvíli, kdy jeho dcera vysloví nesprávné přání. (Finian’s Rainbow, USA, 1968; režie: Francis Ford Coppola, hrají: Fred Astaire, Petula Clark)

  • Nova, 20:20 – dobrodružný film Cesta do středu Země – Během vědecké expedice na Islandu se vizionářský vědec, jeho synovec a půvabná průvodkyně ocitnou v jeskyni, jejíž jediný východ vede stále hlouběji pod zemský povrch. Cestou do středu Země se setkávají s dosud nepoznaným světem plným fantastických tvorů, ale když začne hrozit nebezpečí vulkanické erupce, trojice musí najít cestu zpátky dřív, než bude pozdě. (Journey to the Center of the Earth, USA, 2008)


  • Dvojka, 22:05 – komediální drama Diktátor – Po skončení války se vrací židovský holič do svého holičství, které sídlí v židovském ghettu hlídaném policií diktátora Hynkela, který tvrdou rukou vládne své zemi Tománii. Hynkel má zájem na tom, aby nakonec všichni židé byli zlikvidováni. Ještě před tím však nachystá expanzi do Osterlichu, o který má však zájem taky druhý diktátor Napoloni, který vládne zemi Baktérii. Mezitím se v židovském ghettu začínají objevovat vzpurné hlasy, které mají zájem na odstranění Hynkela. Do tohoto hnutí je shodou náhod zapleten i holič a jeho přítelkyně. (USA, 1940; režie: Charles Chaplin, scénář: Charles Chaplin, kamera: Roland Totheroh, hudba: Charles Chaplin, Meredith Willson; hrají: Charles Chaplin, Jack Oakie, Reginald Gardiner)

BRAND23 Workshop

  • ČT art, 22:25 – komediální drama Intimní osvětlení – Jeden z nejvýznamnějších snímků tzv. nové české vlny 60. let, který byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera je současně jeho jediným dlouhometrážním filmem, který natočil v tehdejším Československu. V osobité smutné komedii se na malém městě po deseti letech setkávají dva spolužáci – hudebníci. Jeden je členem oblastního symfonického orchestru, druhý to dotáhl na ředitele městské hudební školy, staví rodinnou vilku a hraje na pohřbech. (Československo, 1965; režie: Ivan Passer, scénář: Jaroslav Papoušek, Ivan Passer, Václav Šašek)

  • ČT 2, 23:00 – komediální drama Náhradnice – Celosvětově proslulá hvězda se má provdat za venkovského spisovatele. Ve snaze uprchnout před senzacechtivým tiskem se oba uchýlí na ospalý ostrov Heft. Bohužel se jim nepodaří oklamat úplně všechny novináře, a tak přichází řada na náhradnici v podobě místní dívky. (The Decoy Bride, Velká Británie, 2011; hrají: Alice Eve, David Tennant)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).