Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Ranhojič, Noc na Karlštejně a S tebou mě baví svět

23. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT2, 20:00 – historický film Ranhojič se odehrává v 11. století, kdy jsou veškeré antické medicínské poznatky v Evropě zapomenuty a vládne temný křesťanský středověk, v němž jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíce žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. (Der Medicus, Německo, 2013)

  • Prima, 20:15 – komedie S tebou mě baví svět – Každoroční pánská jízda tří otců se vlivem razantního zásahu manželek stává něčím jako mateřskou školou v zimní přírodě. Ukáže se, že v jistých situacích jsou otcové lepšími mámami nežli mámy samé, což platí hlavně tehdy, když mámy nejsou v dohledu. Jejich výchovné metody jsou velmi svérázné a vyvolávají plno zmatků a úsměvných situací… (Československo, 1982)

  • Prima Max, 20:15 – drama Kočka na rozpálené plechové střeše – Brick a Meggie mají v manželství vážné problémy. Zatímco Brick se utápí sám v sobě, Meggie hledá ze situace východisko. Strhující výkony Paula Newmana, Elizabeth Taylor a Burla Ivese udělali z této adaptace příběhu Tennessee Williamse jeden z nejúspěšnějších filmů v historii Hollywoodu. (Cat on a Hot Tin Roof, USA, 1958)

ICTZ23

  • Nova, 20:20 – rodinná komedie Ledové království – Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, kterou ledová kouzla uvěznila v království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Frozen, USA, 2013)

  • ČT1, 21:35 – hudební film Noc na Karlštejně – Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se zamilované Daniele Kolářové a neméně zamilované Janě Brejchové podaří přes přísný královský zákaz strávit na Hradě jednu noc v přestrojení. Film vznikl podle stejnojmenné divadelní hry, kterou v roce 1884 napsal Jaroslav Vrchlický. (Československo, 1973)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.