Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Stopařův průvodce po Galaxii, Magnum Force nebo Lešek Semelka 70

24. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Stopařův průvodce po Galaxii – Film je adaptací stejnojmenné pentalogie od Douglase Noela Adamse, který je také autorem části scénáře. Vypráví o tom, že Země musela být zničena, aby mohla být vybudována mezigalaktická dálnice. Její zánik přežije pouze jeden pozemšťan Arthur Dent (Martin Freeman). Ten se se svým mimozemským přítelem, který je zároveň redaktorem nejnakupovanější knihy jménem Stopařův průvodce galaxií vydá stopem do vesmíru. (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy, USA, Velká Británie, 2005)

  • Prima Max, 20:15 – krimi Magnum Force – Od soudu odchází Rico, gangster, který byl právě zproštěn viny ve všech bodech obžaloby. Venku čeká rozlícený dav a policie Rica a jeho společníky doslova protlačí k autu. Cestou je ale všechny zastřelí muž převlečený za policistu a je jasné, že kdosi vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Brix. O vyšetřování se však na vlastní pěst zajímá i Harry Callahan, který byl před časem suspendován… (USA, 1973)

  • ČT art, 20:20 – hudební Lešek Semelka 70 – Záznam koncertu u příležitosti sedmdesátých narozenin českého zpěváka a skladatele, který se v Divadle Hybernia v Praze konal 15. listopadu 2016. Účinkují: L. Semelka, B. Basiková, P. Vojtek, M. Pavlíček a další.

cif-tip-téma-foto

  • Barrandov Plus, 20:20 – akční Hra smrti – V roce 1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu – Enter the Dragon. Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil, ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru. V roce 1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon, Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto… (Si wang you xi, nebo také Game of Death, Hong Kong, USA, 1978)

  • Nova, 20:20 – western Osamělý jezdec – Indiánský bojovník Tonto (Johnny Depp) se dělí o dosud nevyřčené příběhy, které způsobily proměnu Johna Reida (Armie Hammer), muže zákona, v legendu spravedlnosti. Společně s diváky se vydává na divokou jízdu plnou překvapení a humorných neshod, které musejí oba rozpačití hrdinové překonat, aby dokázali společně bok po boku bojovat s lidskou chamtivostí a korupcí. (The Lone Ranger, USA, 2013)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.