Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Osud člověka, Znovu a jinak a Dům na nebesích

2. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT sport, 20:00 – Hokejista Tipsport extraligy sezony 2015/16 – Přímý přenos slavnostního galavečera, na němž jsou vyhlášeny výsledky ankety Hokejista sezony. (Ukázka z vyhlášení v roce 2014.)

  • ČT art, 20:20 – divadelní představení Dům na nebesích – První původní divadelní hra renomovaného televizního scenáristy Jiřího Hubače. Premiéru měla na podzim roku 1980 v Divadle na Vinohradech a hlavní roli v ní hrála Jiřina Bohdalová. Dodnes oblíbená komedie, která byla později i zfilmovaná, vznikla vlastně kvůli ní – postavu Kláry napsal autor herečce přímo na tělo. (ČR, 1984)

  • Jednotka, 20:25 – životopisný film Koleje osudu – Britský důstojník Eric Lomax padl během 2. světové války do japonského zajetí, kde zažil nejen nepředstavitelnou dřinu a hladovění při stavbě železnice, ale také děsivé mučení. Film sleduje jeho osud za války i mnoho let poté. (The Railway Man, Austrálie, Velká Británie, 2013, hrají Colin Firth, Nicole Kidman)

Cloud23

  • ČT 2, 21:55 – válečný film Osud člověka – Na motivy stejnojmenné novely klasika ruské literatury Michaila Šolochova natočil Sergej Bondarčuk v roce 1959 svůj režisérský debut a zároveň se zhostil hlavní role. Vypráví příběh frontového řidiče, jehož klidné živobytí naruší válka, která ho postupně připraví o vše. Přesto se dokáže zvednout a kráčet životem dál. Film byl natočen poměrně záhy po skončení druhé světové války, přitom však nesází na vlastenecký patos. Naopak, všímá si více toho, jakou spoušť napáchala válka v životech miliónů obyčejných lidí. (Sudba cheloveka, Sovětský svaz, 1959)

  • Nova Cinema, 21:55 – drama Znovu a jinak – Autorka literatury pro mládež a bývalá královna krásy se po rozvodu vrací do svého rodného městečka v Minnesotě. Chce si připomenout dny své slávy a také oživit dávný vztah se svým přítelem ze střední, který je však šťastně ženatý a právě se mu narodila dcera. Jenže návrat domů je mnohem obtížnější, než si představovala. (Young Adult, USA, 2011, hraje Charlize Theron)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).