Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: David Cup 2013, Zvíře a Jak vycvičit draka

6. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 8:40 – Kazachstán – Česko - Přímý přenos čtyřhry čtvrtfinále tenisového Davis Cupu 2013
  • Nova, Nova HD; 20:20 – animované dobrodružné fantasy Jak vycvičit draka – Syn náčelníka Kliďase Velikána – Škyťák je Viking a Vikingové zabíjejí draky. Jemu to však moc nejde. Když ale najde v lese za vesnicí jednoho poraněného, myslí si, že má vyhráno. Avšak namísto toho, aby mu uřízl hlavu, ho začne trénovat. A brzy se mu to zatraceně vyplatí! Americké animované dobrodružné fantasy (2010)
  • Joj, 20:30 – akční dobrodružné drama King Kong - Peter Jackson, držitel Oscara za režii Pána prstenů, si splnil dětský sen, když znovu přivedl na filmové plátno King Konga. Nejslavnější monstrum filmové historie tak prožívá návrat pomocí režiséra, který dokáže skloubit nejmodernější trikové efekty s velkolepou výpravou, zajímavými postavami a strhujícím příběhem. To všechno má i King Kong, král divočiny, který se vinou své výjimečnosti ocitne v New Yorku, kde se naplní jeho tragický osud. Novozélandsko-americké akční dobrodružné drama (2005)
  • ČT 1, 22:05 – akční romantická komedie Zvíře - Francouzská filmová komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér Jean-Paul Belmondo má před svatbou s krásnou Raquel Welch, jenže jí dojde trpělivost! Navíc se o ni začal ucházet bohatý hrabě a tak získat znovu její lásku nebude vůbec jednoduché. Francouzská akční romantická komedie (1977)
  • ČT 2, 23:20 – drama a komedie U nás si tykáme, miláčku - Režijní debut německého scenáristy Marca Meyera vychází z absurdní premisy, která se opírá o tradiční mýtus o rodině coby základu štěstí. Jednoho večera krátce před Vánocemi unese čtyřicátník Oliver několik lidí různého věku a zabarikáduje se s nimi v nejvyšším patře opuštěného paneláku ve východní části Berlína. Velmi dobře jim vaří, snaží se o ně pečovat a nikterak jim neubližuje. Pouze po nich chce, aby přijali své role v jím předestřené rodině. Postupem času si nedobrovolní účastníci této neustále krachující hry na pospolitost a harmonii začnou na své vězení zvykat. Současně se ukazuje, že ani jejich reálný život zdaleka není ideální. Bláznivá situace se tak stává katalyzátorem pro jejich osobní problémy a motivací se jim postavit. Německé drama a komedie (2007)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.