Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Holky z kalendáře, Katie Fforde: 29 a ještě panna nebo Záblesk

8. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Touchstone Pictures
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – komediální drama Holky z kalendáře – Dvanáct svérázných členek váženého dobročinného spolku hledá nové možnosti, jak získat peníze na charitu. Tradičním zdrojem příjmů je každoroční kalendář spolku, ale tentokrát by ho chtěly udělat trochu jinak. Nechtějí se sice vzdát tradičních fotografií, ale konečnou podobou kalendáře všechny doslova šokují. Mezi pečenými dobrotami, jablečnými štrúdly a naaranžovanými květinami totiž ženy pózují – jak je pánbůh stvořil! (Calendar Girls, Velká Británie, USA, 2003)

  • Prima Max, 20:15 – válečné drama Záblesk – Píše se rok 1940. Hitler dobývá Evropu a ve Spojených státech se snaží sekretářka dobýt srdce svého nadřízeného, právníka Eda. Díky podivným služebním cestám šéfa ale začíná tušit, že něco není v pořádku. A skutečně – Američané vstupují do války a Ed se přiznává, že je špiónem, pracujícím v Německu pro americkou vládu. Když je potřeba dalšího agenta, bývalá sekretářka ochotně nabídne své služby. (Shining Through, USA, 1992)

  • Barrandov Plus, 20:20 – komedie Katie Fforde: 29 a ještě panna – Vic je atraktivní, inteligentní mladá žena, a přesto je stále panna. Pořád ji totiž něco nevychází. Špatné místo, špatný čas, ale především špatný muž. Jednoho dne však potká toho pravého, sympatického Nika, kterému se také zalíbí. Je tu však ještě její „problém“, se kterým si bude muset nějak poradit. (Katie Fforde: 29 und noch Jungfrau, Německo, 2007)

ebf - tip do článku - debata

  • Joj Family, 20:20 – rodinný seriál Zkoušky z dospělosti (1/6) – Šestidílný televizní seriál ze života studentů maturitního ročníku natočil tvůrčí tým scenáristů Štorkán, Bednář, Adamec. Na úspěšnou spolupráci autoři navázali o šest let později ve zcela stejném složení dalším seriálem z podobného prostředí s názvem Bylo nás šest. (Československo, 1979)

  • Nova Cinema, 22:10 – komedie LOL(a) – Ve světě stále více propojeném díky Facebooku, YouTube, Twitteru a iTunes prožívá Lola a její přátelé středoškolské románky, přátelství i první zklamání. Zároveň se snaží vyhýbat svým někdy až příliš autoritativním a technologicky negramotným rodičům. Snímek je autentickým příběhem, který perfektně zachycuje současnou teenagerskou realitu. (LOL, USA, 2012)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).