Hlavní navigace

Středeční TV tipy: MS v hokeji, Tmavomodrý svět, Válka světů, Babel a Odpor

8. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – český válečný film Tmavomodrý svět – Příběh o přátelství, hrdinství a obětech i láskách českých stíhačů ve službách RAF za 2. světové války. Divácky nejúspěšnější film roku 2001 režiséra Jana Svěráka a scenáristy Zdeňka Svěráka získal čtyři České lvy a řadu dalších ocenění.
  • Fanda, 20:20 – sci-fi film Válka světů – Na planetu Zemi se řítí nebezpečí nepředstavitelného rozsahu. Má podobu mimozemských predátorů, kteří se rozhodli zlikvidovat civilizaci. Lidé se musí semknout, pokud mají mít alespoň minimální šanci na svou záchranu. Americký sci-fi film režiséra Stevena Spielberga (2005).
  • ČT Sport, 21:30 – MS v hokeji 2013: Norsko – Švédsko – Přímý přenos utkání základní skupiny na Mistrovství světa v hokeji 2013
  • Nova Cinema, 21:50 – film Babel – Čtyři příběhy odehrávající se paralelně v Maroku, Mexiku a Japonsku, ve kterých se náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Japonsko-francouzsko-americko-mexický film (2006).
  • Nova, 22:15 – válečný film Odpor - Píše se rok 1941 a Židé východní Evropy jsou vyvražďováni po tisících. Tři židovští bratři se rozhodnou utéct z Polska před jistou smrtí a ukryjí se v běloruských lesích, které znají odmalička. Jejich zoufalý boj proti nacistům postupem času inspiruje další ženy a muže, staré i mladé, ochotné obětovat vše, i za pouhý okamžik svobody. Společně pak založí tajnou osadu a pro bratry se záchrana tisíců nevinných stává odplatou za smrt všech jejich příbuzných a milovaných. Americký válečný film (2008).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).