Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Kmotr III, Rodina je základ státu a Konečně neděle!

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 1 minuta

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Kmotr III – Nyní šedesátiletý Michael Corleone dál ovládá pevnou rukou své obchodní zájmy. Stále je však sžírán vinou za vraždu bratra Freda a také za to, jak se dostal k moci. Velmi usilovně se snaží odpoutat od vlastní kriminální minulosti a své obchody legalizovat. Jeho zájem se přesunul od hazardu k nemovitostem a investičním bankám. Násilí však z vlastního života nelze jen tak jednoduše vymazat. Americké drama (1990)

  • ČT art, 20:20 – krimikomedie Konečně neděle! – Brilantní a vysoce oceňované komediální krimi Francoise Truffauta potěší nejen cinefily, ale snad každého diváka. Jiskřivé a vtipné dialogy, herecké výkony Fanny Ardantové a Jean-Louise Trintignanta, vynalézavá kamera a Truffautovo režijní umění se v tomto filmu sešly, aby si hrály s divákem i příběhem. Francouzská krimikomedie (1983)

  • Barrandov Plus, 21:05 – dokument Co mě nezabije, to mě posílí – Zuzana Bubílková je žena, která je celý život obklopena muži. V českém dokumentu z cyklu Legendy televizní zábavy. (2012)

  • ČT 2, 21:55 – drama Rodina je základ státu – Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet… Koprodukční snímek ČT o hledání míry viny a ospravedlnění sama sebe. České drama (2011)

  • Kino Barrandov, 22:15 – western Nemilosrdný střelec – Dva znepřátelené gangy hledají v malém horském městečku ukrytý poklad. A příjezd záhadného pistolníka rozehraje divokou hru, která skončí hrstkou přeživších. Japonský western (2007)

Našli jste v článku chybu?