Hlavní navigace

Televizor s pořadem puštěným přes HbbTV sleduje v průměru 1,9 diváka

28. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

FTV Prima připravila anketu, která na nebývale vysokém vzorku zkoumala, kolik lidí vlastně sedí před televizní obrazovkou při přehrávání videa prostřednictvím HbbTV.

Z výsledků vyplývá, že televizní přijímače vybavené technologií HbbTV, resp. pořady na nich touto cestou puštěné, sledují na kanálech FTV Prima průměrně dva televizní diváci, přesně řečeno 1,94 diváka.

Na českém trhu do současné chvíle nebyly k dispozici detailní informace, kolik diváků sedí u chytrých televizních přijímačů vybavených technologií HbbTV, která dokáže prostřednictvím připojení k internetu dodat další zajímavé informace a interaktivitu. Proto jsme se pomocí jednoduché dotazovací aplikace, umístěné do vysílání skupiny Prima, zeptali diváků přítomných u televizních obrazovek, kolik se jich v tu danou chvíli dívá, říká k výsledkům Petr Miláček, ředitel výzkumu FTV Prima.

Výřez obrazovky s otázkou k HbbTV, která se zobrazovala na kanálech FTV Prima.
Autor: FTV Prima

Výřez obrazovky s otázkou k HbbTV, která se zobrazovala na kanálech FTV Prima.

Dotazování probíhalo ve dvanáctém a třináctém týdnu 2016 (28. 3. – 3. 4. 2016) v průběhu několika dnů. Celkem bylo sesbíráno 12 593 odpovědí, přičemž otázka byla vysílána na stanicích Prima, Prima Cool, Prima love a Prima Zoom.

ebf - tip do článku - debata

V praxi šlo o jednoúčelovou aplikaci technologie HbbTV, takže ji mohli spustit, resp. na ni mohli odpovědět pouze ti diváci, kteří měli televizní přijímač nejen připojený k internetu, ale na kterém bylo zároveň i funkční HbbTV.

Zdroj: Výzkum TV Prima, HbbTV, 12.–13. týden 2016, 12 593 odpovědí.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).