Hlavní navigace

Téměř čtvrt milionu Němců řeklo Street View jasné ne

3. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google obdržel celkem 244 000 požadavků od německých občanů, aby právě jejich nemovitosti nebyly ve Street View zahrnuty. I když se to může jevit jako vysoké číslo, Google odhaduje, že jde pouze o tři procenta z objektů, které při snímkování ve dvou desítkách německých měst zachytí. Němci mohli prostřednictvím online formuláře Googlu vyslovit svůj nesouhlas se zachycením své nemovitosti a zveřejněním snímků v Google Maps v režimu Street View. Tuto možnost dopředně Google nabídl vůbec poprvé –…

Google obdržel celkem 244 000 požadavků od německých občanů, aby právě jejich nemovitosti nebyly ve Street View zahrnuty. I když se to může jevit jako vysoké číslo, Google odhaduje, že jde pouze o tři procenta z objektů, které při snímkování ve dvou desítkách německých měst zachytí. Němci mohli prostřednictvím online formuláře Googlu vyslovit svůj nesouhlas se zachycením své nemovitosti a zveřejněním snímků v Google Maps v režimu Street View. Tuto možnost dopředně Google nabídl vůbec poprvé – po nátlaku německých úřadů.

Opět se potvrzuje, že ne každému je služba Street View příjemná. To se ostatně ukázalo na mnoha kauzách i v dalších zemích jako je třeba Velká Británie, Japonsko či Švýcarsko. Jak známo, u nás má Street View červenou, protože Úřad pro ochranu osobních údajů zpochybnil mj. výšku snímkovacích kamer, které prý mohou vidět i za ploty a zachycovat pozemky, které z ulice běžně vidět nejsou. S tímtéž Google narazil i v Japonsku, takže nejde o českou raritu. (AP via Yahoo Finance)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.