Hlavní navigace

Tendr ČTÚ na digitální rozhlas – operátoři i rádia vyčkávají

16. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 7. 2009

Záměr Českého telekomunikačního úřadu vypsat tender na provozování digitálních rozhlasových sítí se zatím nesetkal s výraznější odezvou u operátorů sítí a provozovatelů vysílání. Tendru se určitě účastní příbramská společnost Teleko, která se dlouhodobě věnuje testům digitálního rozhlasu. Ostatní provozovatelé ale zatím volí vyčkávací taktiku a čekají na podrobnější informace a podmínky tendru.

Mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová serveru Digizone.cz potvrdila, že ČRa mají zájem se celého procesu aktivně účastnit, ale zatím není jasné, jak se do tendru zapojí. České Radiokomunikace se chtějí aktivně podílet na digitalizaci rozhlasu v České republice. Podmínky tohoto tendru však zatím nejsou specifikovány, proto k tomu nemůžeme nyní říci více, uvedla Fianová. V obdobném duchu se vyjádřili i zástupci některých provozovatelů rádií, které Digizone oslovil. Podrobnější informace přineseme v následujících dnech.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.